2024 წლის 24 მაისს გაიმართა UG სკოლის მოსწავლეთა სამეცნიერო კონფერენცია, ღონისძიება საქართველოს უნივერსიტეტის ეგიდით ჩატარდა და და მისი მიზანი იყო ახალგაზრდების სამეცნიერო და კვლევითი უნარების განვითარება, ასევე ინოვაციური იდეების წახალისება.
კონფერენციაში წარმოდგენილი იყო მრავალი საინტერესო თემა საბუნებისმეტყველო საგნებიდან( ფიზიკა, ქიმია, ბიოლოგია.)
ღონისძიებას ესწრებოდნენ საქართველოს უნივერსიტეტის რექტორი ბატონი კონსტანტინე თოფურია და საქართველოს უნივერსიტეტისა და სკოლის პროფესორ-მასწავლებლები,რომლებმაც აღნიშნეს ახალგაზრდების მოტივაცია და შემოქმედებითი უნარების განვითარება.
კონფერენციის ბოლოს,საქართველოს უნივერსიტეტის რექტორმა და UG სკოლის ადმინისტრაციის უფროსმა ყველა მონაწილეს გადასცა სერტიფიკატები, ხოლო გამარჯვებულებს საჩუქრები და დიპლომები.

On May 24, 2024, the University of Georgia hosted a scientific conference for UG school students, aimed at developing scientific and research skills among young people and fostering innovative ideas. The event featured numerous intriguing presentations across the natural sciences, including physics, chemistry, and biology.
The event was attended by the rector of the University of Georgia, Mr. Konstantine Topuria, along with professors and teachers from both the university and the school. They commended the students' motivation and the development of their creative skills.
At the conclusion of the conference, the rector and the head of the UG school administration presented certificates to all participants, and awarded gifts and diplomas to the winners.