UG სკოლის მოსწავლეები NHSMUN კონფერენციაზე ნიუ-იორკში
წელს UG სკოლის მოსწავლეებმა მონაწილეონა მიიღეს NHSMUN (National High School Model United Nations) კონფერენციაში, რომელიც მსოფლიოს ერთ-ერთ ყველაზე მასშტაბურ და პრესტიჟულ მოსწავლეთა დიპლომატიურ სიმულაციას წარმოადგენს. NHSMUN უკვე 51-ჯერ გაიმართა და მას ყოველწლიურად ათასობით ნიჭიერი მოსწავლე ესწრება სხვადასხვა ქვეყნიდან, რათა განიხილონ გლობალური საკითხები, გაიღრმავონ ანალიტიკური და საჯარო გამოსვლის უნარები და იმუშაონ საერთაშორისო გარემოში.
კონფერენციის ფარგლებში, მოსწავლეებს ჰქონდათ უნიკალური შესაძლებლობა მოენახულებინათ გაეროს შტაბბინა, რამაც მათ საშუალება მისცა გაცნობოდნენ ამ საერთაშორისო ორგანიზაციის საქმიანობას უშუალოდ იმ სივრცეში, სადაც მსოფლიო ლიდერები იღებენ მნიშვნელოვან გადაწყვეტილებებს.
გარდა კონფერენციის აკადემიური ნაწილისა, მოსწავლეებმა შეისწავლეს ნიუ-იორკის ისტორია და კულტურა. მათ მოინახულეს:
✔ Summit One Vanderbilt
✔ MET (Metropolitan Museum of Art)
✔ Statue of Liberty
✔ Central Park
✔ Brooklyn Bridge
✔ St. Patrick’s Cathedral
✔ Grand Central Terminal
✔ Rockefeller Center
აღსანიშნავია, რომ NHSMUN კონფერენცია ყოველწილურად იმართება ნიუ იორკში და იუჯი სკოლა გეგმავს მომავალშიც აქტიურ მონაწილეობას. ეს უნიკალური შესაძლებლობა ჩვენს მოსწავლეებს აძლევს საშუალებას განივითარონ მნიშვნელოვანი უნარები, დაამყარონ საერთაშორისო კონტაქტები და მიიღონ გამოცდილება, რომელიც მათ მომავალ კარიერაში დაეხმარებათ.
იუჯი სკოლა ამაყობს მოსწავლეების მიღწევებით და მუდმივად ცდილობს შესთავაზოს მათ მსგავსი საერთაშორისო შესაძლებლობები.

UG School Students at NHSMUN Conference in New York!
This year, UG School students had the incredible opportunity to participate in the NHSMUN (National High School Model United Nations) Conference—one of the world’s most prestigious and large-scale diplomatic simulations for high school students.
Each year, NHSMUN brings together thousands of talented young minds from around the world, offering them a platform to discuss global challenges, enhance their analytical and public speaking skills, and collaborate in an international environment.
A Visit to the United Nations Headquarters
As part of the conference, students had the unique privilege of visiting the UN Headquarters, where world leaders make critical decisions that shape global affairs.
Exploring New York City
✔ Summit One Vanderbilt – Breathtaking city views
✔ MET (Metropolitan Museum of Art) – Masterpieces of art
✔ Statue of Liberty – A symbol of freedom
✔ Central Park – The green heart of NYC
✔ Brooklyn Bridge – Connecting the city’s boroughs
✔ St. Patrick’s Cathedral – A historic architectural gem
✔ Grand Central Terminal – A legendary transportation hub
✔ Rockefeller Center – The heartbeat of New York
UG School is committed to continuing its participation in NHSMUN, as we firmly believe this unique experience helps our students develop essential skills, build international connections, and gain valuable insights that will benefit their future careers.
We are proud of our students and remain dedicated to providing them with exceptional global opportunities!