UG საერთაშორისო სკოლა COBIS-ის სრულფასოვანი წევრი გახდა – მნიშვნელოვანი ნაბიჯი საერთაშორისო ხარისხისკენ
UG სკოლა კიდევ ერთ მნიშვნელოვან ეტაპს აღნიშნავსსკოლამ წარმატებით გაიარა ექსპერტების მიერ განხორციელებული COBIS-ის (Council of British International Schools) ხარისხის უზრუნველყოფის პროცესი და ოფიციალურად გახდა ორგანიზაციის სრულფასოვანი წევრი.
COBIS წარმოადგენს ბრიტანული საერთაშორისო სკოლების ერთ-ერთ ყველაზე პრესტიჟულ გლობალურ ქსელს , რომელსაც 300-ზე მეტი სკოლა და ასობით განათლების პროფესიონალი აერთიანებს მსოფლიოს 80 ქვეყანაში. წევრობა ენიჭებათ მხოლოდ იმ სკოლებს, რომლებიც აკმაყოფილებენ უმაღლეს აკადემიურ, ადმინისტრაციულ, უსაფრთხოების სტანდარტებს
COBIS-ის წევრობა ადასტურებს, რომ ჩვენი სკოლა აკმაყოფილებს უმაღლეს ბრიტანულ საგანმანათლებლო სტანდარტებს სწავლების ხარისხში, სკოლის მართვაში, უსაფრთხოებასა და მოსწავლეთა კეთილდღეობაში.
კომპეტენციების გაუმჯობესება და პროფესიული განვითარება ჩვენი გუნდისთვის პრიორიტეტულია. COBIS უზრუნველყოფს უახლესი CPD ტრენინგებით, ვორკშოპებითა და სერტიფიკაციებით, რაც ჩვენი მასწავლებლების კვალიფიკაციას კიდევ უფრო მეტ დონეზე აიყვანს.
წევრობა გვაძლევს საერთაშორისო პლატფორმას, სადაც ჩვენი სკოლის წარმატებები, ინოვაციები და საუკეთესო პრაქტიკები ფართოდ გაზიარდება ბლოგების, ვებინარებისა და კონფერენციების მეშვეობით.
მოსწავლეებს ეძლევათ შესაძლებლობა, გახდნენ გლობალური ქსელის ნაწილი და ჩაერთონ COBIS-ის მიერ ორგანიზებულ საერთაშორისო ოლიმპიადებში, აკადემიურ შეჯიბრებებში, დებატებში და გაცვლით პროგრამებში.
UG International School კიდევ ერთხელ ამტკიცებს, რომ საქართველოში ხარისხიანი, თანამედროვე და საერთაშორისო სტანდარტებზე დაფუძნებული განათლების მიღება რეალური და ხელმისაწვდომია

UG International School proudly celebrates another major milestone — the school has successfully completed the COBIS (Council of British International Schools) Quality Assurance process, conducted by international experts, and is now officially a full member of the organization.
COBIS is one of the most prestigious global networks of British international schools , representing over 300 schools and hundreds of education professionals across more than 80 countries. Membership is awarded only to schools that meet the highest academic, administrative, safeguarding, and leadership standards.
Becoming a COBIS member confirms that our school meets the highest British educational standards in teaching quality, school leadership, safety, and student wellbeing.
Professional growth and capacity building remain key priorities for our team. Through COBIS, our teachers gain access to advanced CPD trainings, workshops, and certifications that further elevate their expertise.
Membership also offers a valuable international platform for showcasing our school’s achievements, innovations, and best practices — through blogs, webinars, conferences, and global collaborations.
Students benefit from being part of a global educational community, with opportunities to participate in COBIS-organized international Olympiads, academic competitions, debates, and exchange programs.
UG International School reaffirms that high-quality, modern, and internationally benchmarked education is truly accessible in Georgia .