UG სკოლის გრანდიოზული გამარჯვება “I-FEST 2025”-ზე
UG სკოლის მოსწავლეებმა ტუნისში გამართულ საერთაშორისო სამეცნიერო ფესტივალზე – “I-FEST 2025” ოქროსა და ბრინჯაოს მედლები მოიპოვეს!
40 ქვეყნის 500-ზე მეტ კონკურსანტს შორის, ჩვენმა გუნდმა თავი გამოიჩინა ფიზიკისა და ციფრული ხელოვნების მიმართულებებით და ღირსეულად წარმოაჩინა საქართველო საერთაშორისო ასპარეზზე.
შედეგი;
2 ოქროს მედალი ციფრული ხელოვნების კატეგორიაში – ნიტა აბულაძე და ანა ტყემალაძე; ლილე ხვედელიძე და თამარ გვალია;
2 ბრინჯაოს მედალი ფიზიკის თემებშინიკოლოზ კოტლიარევსკი და ვაჟა ტუღუში, მერაბ სამხარაშვილი;
განსაკუთრებული აღნიშვნის ღირსია პროექტი “Digital Pinacoteca, Painting of Future”, რომელიც საუკეთესო პროექტების ტოპ 10-ში მოხვდა!
ოქროს მედალოსანთა  გუნდის მენტორი:  ნინო მირიანაშვილი – პროექტების ხელმძღვანელი.
ბრინჯაოს მედალოსანთა გუნდის მენტორი: გენადი და მიხეილ კიანები.
UG სკოლა ამაყობს თავისი მოსწავლეების წარმატებით და ულოცავს მათ და მათ მენტორებს ამ დიდი გამარჯვებას!

UG School students have achieved an outstanding success at the international science festival “I-FEST 2025,” held in Tunisia, bringing home both gold and bronze medals!
Among over 500 participants from 40 countries, our team stood out in the fields of physics and digital arts, proudly representing Georgia on the international stage.
The results speak for themselves:
A special highlight goes to the project “Digital Pinacoteca, Painting of Future”, which ranked among the Top 10 Best Projects of the entire festival!
Mentors behind the success:
Gold Medal Winners – Nino Mirianashvili, Project Supervisor
Bronze Medal Winners – Genadi and Mikheil Kiani, Physics Mentors
UG School is proud of its students’ achievements and extends warm congratulations to them and their dedicated mentors on this remarkable accomplishment!